مقالات

تعمیر و تامین قطعات چسب هات ملت

ابزار انرژی در راستای خدمات رسانی به صنایع کشور شروع به تامین قطعات یدکی و خدمات تعمیر به دستگاه های چسب زن حرارتی گرانول نموده است.

برخلاف نظر عمومی که سیستم های هات ملت دارای ساختاری ساده و پیش پا افتاده می باشند و ساخت و یا تعمیر تانک هات ملت و یا قطعات جانبی آنها ساده و آسان و ارزان می باشند, سیستم های چسب گرم و یا هات ملت از نظر مهندسی و ساخت جز محصولات و ماشین آلات های تک (High Tech) دسته بندی می شوند. 

به خاطراینکه بهترین دستگاه های چسب هات ملت برند های آمریکایی می باشند که معمولا در کارخانه جات انها در اروپا تولید و اینکه بعضا ساخت کشور آمریکا می باشند و دیگر محصولات مانند سیستم ها و برند های اروپایی حتی برندهای آلمانی جز تولیدات درجه دو و سه می باشند. بنابراین توضیحات روشن است که برندهای اسیایی جز محصولات درجه چهار و پنج می باشند. گواه ادعای ما عمر متوسط این ماشین الات است. نمونه های امریکایی با طول عمر بالای 20 سال هنوز بدون مشکل در خطوط تولید پر حجم در حال کار می باشند ولی عمر متوسط بهترین برند اروپایی نهایت 12 تا 15 سال می باشد.

تخصصی ترین و حساس ترین نکته در رابطه با سیستم های هات ملت نگهداری و تعمیر انها می باشد. اصلی ترین و پیچیده ترین قسمت این سیستم ها تانک هات ملت یا یونیت چسب گرم و دستگاه هات ملت می باشد , که وظیفه ذوب , مراقبت از کیفیت چسب و پمپ کردن چسب در مسیر ها تا گان هد ها می باشد. که این سیستم ها تلفیقی از کنترل کننده های انالوگ و یا برد های هوشمند دیجیتال با پمپ های مکانیکی , سنسورها و المنت ها و توضیح کننده چسب تا تعداد کانال های خروجی متفاومت می باشد. به دلیل گرما همیشگی و همچنین فشار هیدرولیکی مداری بالا (100 بار) و همچنین خاصیت سایندگی چسب به دلیل وجود مقادیری از سیلیس داخل ترکیبات چسب, قطعات از آلیاژهای خاص, سخت و فوق العاده گران قیمت ساخته می شوند. همچنین به علت وجود دقیت فوق العاده بالای ساهت قطعات , فرایند تراشکاری و ساخت قطعات آنها هم به دلیل نیاز به دستگاه های تراشکاری خاص و فوق العاده دقیق و گران قیمت که معمولا به صورت عمومی در واحد های تراشکاری عمومی وجود ندارند ,  گران و با هزینه بالا می باشند.

به همین خاطر سیستم های چسب گرم گران قیمت می باشند و معمولا درصد قابل توجهی از مبلغ کل یک خط تولید و حتی در برخی از موارد گرانتر از بقیه اجزا یک ماشین یا خط تولید می باشند.

به خاطر همین مجموعه ما شروع به تامین و عرضه قطعات یدکی و مصرفی دستگاه های آمریکایی و اروپایی نموده است.

تمام قطعات ما اعم از ماژول چسب, نازل چسب, شلنگ های حرارتی, قطعات تانک هات ملت, یونیت چسب گرم, دستگاه هات ملت کاملا اصلی می باشند. ( استاندارد ساخت برندهای آمریکایی در 90% موارد یکی هستند و قابل جایگزینی قطعات برندهای مختلف (والکو ملتون, نوردسون, گراکو) با یکدیگر می باشند, همچنین برندهای دیگر اروپایی معمولا طبق استاندارد برندهای آمریکایی محصولات خود را تولید می کنند).

همچنین ما قابلیت عرضه قطعات ارزان که تماما ساخت اروپا و ساخت شرکت های قطعه ساز تامین کننده قطعات شرکت مادر تولید کننده را دارا می باشیم.

که این قطعات جایگزین ازلحاظ کیفیت و دوام کار مطابق با قطعات نصب شده بر روی ماشین الات نو نمی باشند ولی قابلیت جایگزینی با قطعات اصلی را دارا می باشند.

  • company7.jpg
  • logo-02.jpg
  • logo-03.jpg
  • logo-04.jpg
  • VidaS.JPG

 

 

 ایران - تهران

خیابان امام خمینی  -  پاساژ ابزار یراق

طبقــــه دوم   -  پلاک 370

( نبش پلاک 340 )

info@energytools.ir

 

66705901  - 021

66702506  - 021

66170621  - 021

66170632  -021

 2794 135  0912 

1948 307  0912 

 

 

 

تماس با ما