مقالات

تفنگ حرارتی

تفنگ چسب حرارتی

تفنگ حرارتی تفنگ چسب حرارتی و یا تفنگ چسب حرارت میله ای ابزار استفاده از چسب گرم یا چسب حرارتی یا چسب هات ملت می باشند. چسب های حرارتی که چسب گرم و همچنین چسب هات ملت هم نامیده می شود به صورت شکل اولیه چیپس گرانول تولید می شوند . چسب های گرما ذوب دارای گرید های مختلف و پایه های شیمیایی متفاوت اعم از P.O و EVA و PUR و غیره برای صنایع و کار های متفاوت تولید می شوند.
هر کد چسب از هات ملت های حرارتی دارای ویژگی های منحصر به فرود خود می باشد که اعم از مقدار ویسکوزیته که به اختصار با واحد CPS مشخص می شود , درجه ذوب و همچنین دامنه ذوب و مقدار ویسکوزته در درجه حرارت های مختلف , دمای نرم شدگی , رنگ , با بو و بی بو بودن , دامنه تحمل سرما , زمان خشک شدن و پارامتر های دیگر می باشند.
چسب های لوله ای یا چسب حرارتی که مخصوص استفاده در تفنگ های حرارتی می باشند از ذوب دوباره چسب گرانولی در اکسترودر و قالبگیری به شکل میله در سایزهای مختلف تولید می شوند تا قابل استفاده در تفنگ های حرارتی باشند.

بخاطر همین چسب های حرارتی میله ای و یا لوله ای هم در دو دسته صنعتی و خانگی دسته بندی می شوند که درسته خانگی و یا معمولی دارای درجه ذوب پایین و مشخصات مکانیکی چسبندگی معمولی می باشند که قابل استفاده در تفنگ حرارتی معمولی جهت انجام کارهای روزمره و چسبندن های معمولی مثل تولید صنایع دستی خانگی و غیره می باشند. همچنین تفنگ های حرارتی اصطلاحا معمولی و یا وات پایین مثل 20 وات 40 وات 60 وات 0 وات و 100 وات به دلیل استفاده از نوع المنت های ضعیف و ارزان توانایی تولید حرارت کم و در حر نقطه نرم شوندگی چسب حرارتی را دار می باشند که در این حالت چسب به صورت ژله و یا با ویسکوزیته بالا از نازل دستگاه خارج می شود.
اما در نوع صنعتی چسب های حرارتی میله ای یا چسب حرارتی لوله ای چون درجه ذوب چسب بالا می باشد و مشخصات مکانیکی چسبندگی چسب تخصصی می شود مانند بسته بندی چسباندن کاغذ و مقوا , فلز و چوب , تفنگ حرارتی وات پایین و یا به اصطلاح تفنگ حرارتی مهمولی و یا خانگی کاربردی ندارد و دسته جدیدی از تفنگ های حرارتی به نام تفنگ حرارتی صنعتی طراحی و تولید شده اند که قابلیت کار در محیط های صنعتی و همچنین طول عمر طولانی ( چند 10برابر ) نسبت به تفنگ حرارتی معمولی را دارا می باشند.
این دسته از تفنگ ها به دلیل نوع المنت خود و ساختار مسیر عبور چسب توانایی تولید حرارت تا 240 درجه سانتی گراد را دارا می باشند . همچنین این کلاس از تفنگ های حرارتی صنعتی دارای دو نوع درجه حرارت ثابت و متغیر می باشند.
تفنگ حرارتی صنعتی درجه حرارت ثابت معمولا درجه حرارتی معادل 195 درجه سانتی گراد تولید می کنند که مناسب ذوب چسب های حرارتی صنعتی می باشند.
دسته دوم تفنگ حرارتی صنعتی با درجه حرارت متغیر می باشند که درجه حرارتی ان معمولا به وسیله ترموستات دیجیتال و یا ترموستات مکانیکی از 100 تا 240 درجه سانتی گراد قابل تنظیممی باشند . این نوع از تفنگهای حرارتی توانایی ذوب چسب های حرارتی معمولی و صنعتی را با دقت بالا و بدون تغییر در کیفیت چسبندگی چسب حرارتی را دارا می باشدند. که این ویژگی باعث افزایش طول عمر و راندمان تفنگ حرارتی و همچنین انجام کار می شود.

 

  • company7.jpg
  • logo-02.jpg
  • logo-03.jpg
  • logo-04.jpg
  • VidaS.JPG

 

 

 ایران - تهران

خیابان امام خمینی  -  پاساژ ابزار یراق

طبقــــه دوم   -  پلاک 370

( نبش پلاک 340 )

info@energytools.ir

 

66705901  - 021

66702506  - 021

66170621  - 021

66170632  -021

 2794 135  0912 

1948 307  0912 

 

 

 

تماس با ما